Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności   
ROZUMIEM

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gaz czy pompa ciepła jako ogrzewanie
#1
Co lepiej sprawdzi się przy ogrzewaniu nowego domu? 

Pompa ciepła czy ogrzewanie gazowe? Dodam, ze chodzi tutaj o nowy dom
Odpowiedz
#2
Masz gaz w drodze to montuj gaz. Nie masz gazu w drodze lub koszty przyłącza są wysokie to montuj pompę. Rachunek za prąd za samo ogrzewanie jest taki sam jak za ogrzewanie gazem. Oczywiście mowa o nowym domu spełniającym wymogi WT2021

Tak czy inaczej zerknij sobie na rozwiązania jakie ma w ofercie Saunier Duval https://www.saunierduval.pl - oferują zarówno pompy jak i kotły gazowe.
Odpowiedz
#3
co jest bardziej ekonomiczne?
-
<!--td {border: 1px solid #cccccc;}br {mso-data-placementConfusedame-cell;}-->sklep drzwi
Odpowiedz
#4
Bardzo solidnie wykonany jest pojemnościowy podgrzewacz wody
Odpowiedz
#5
Jeśli szukasz miejsca w którym znajdziesz szeroki wybór elementów instalacji hydraulicznych, sanitarnych, techniki grzewczej, a także wyposażenia łazienek to koniecznie zajrzyj do https://markon.waw.pl/technika-grzewcza/
Odpowiedz
#6
Dobrym rozwiązaniem może być również rekuperacja decentralna która łączy prostotę montażu z wysoką efektywnością działania. Wiele osób podkreśla, że produkty tej marki wyróżniają się solidnym wykonaniem, nowoczesnym designem oraz niezawodnością w codziennym użytkowaniu.
Odpowiedz
#7
Niektórym klientom zależy na prostszym montażu i wtedy pojawia się opcja pompa ciepła typu monoblok. Zastanawia mnie, czy faktycznie takie rozwiązanie jest mniej problematyczne w serwisowaniu niż split. Grodno S.A. https://www.hitachipompyciepla.pl/ ma to w swojej ofercie. Co sądzicie o ich propozycjach w tym zakresie? Nie jestem alfa i omegą w tym temacie, chętnie dowiem się więcej.
Odpowiedz
#8
Jedną z największych zalet przejścia na pellet jest czystsze powietrze i znacznie mniejsza ilość sadzy. Modernizacja nie wymaga całkowitej wymiany kotła, co czyni ją atrakcyjną cenowo. Systemy pelletowe pozwalają też na zdalne sterowanie ogrzewaniem przez aplikację mobilną. O tym wszystkim możesz przeczytać na stronie http://modernizacje-pellet.pl/ .
Odpowiedz
#9
Jeśli szukasz miejsca w którym znajdziesz szeroki wybór elementów instalacji hydraulicznych, sanitarnych, techniki grzewczej, a także wyposażenia łazienek to koniecznie zajrzyj do https://markon.waw.pl/technika-grzewcza/
Odpowiedz
#10
A może warto sprawdzić jakie korzyści oferuje pompa ciepła ?
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi Wyświetleń: Ostatni post
  Ogrzewanie lilka324 4 63 02-06-2026, 12:47
Ostatni post: Dibaru
  ogrzewanie matuszyk 66 4,530 16-05-2026, 10:49
Ostatni post: Agnieszka1996
  ogrzewanie Agnieszka1996 50 4,342 05-05-2026, 03:36
Ostatni post: martusia88
  Peptydy jako wsparcie badań nad układem odpornościowym Mixon 0 29 29-04-2026, 05:12
Ostatni post: Mixon
  Ogrzewanie w nowym domu szaru 117 19,029 24-04-2026, 01:58
Ostatni post: Agnieszka1996
  Pompa ciepła krystek 11 249 20-04-2026, 01:32
Ostatni post: Agnieszka1996
  Ogrzewanie zenka 3 50 17-04-2026, 03:50
Ostatni post: ginge
  Dokumenty jako część archiwizacji historii Mixon 0 32 16-04-2026, 02:53
Ostatni post: Mixon
  Fotografia ślubna w Bydgoszczy jako wyjątkowa pamiątka na lata Mixon 0 39 15-04-2026, 11:47
Ostatni post: Mixon
  ogrzewanie Agnieszka1996 3 491 04-04-2026, 04:43
Ostatni post: Check

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polecamy
Przyłącze wody i kanalizacji - Kraków - Praktyczne informacje i porady na terenie Gminy Miasta Kraków Dolina Terapii Detoks, odtrucie alkoholowe, narkotykowe, lekowe Przyłącza wodociągowe i kanalizacyjne, wykonawstwo Kraków

Ostatnie wątki
Warto zadbać o siebie
Forum:
Ostatni post: aniczek
21 minut(y) temu
» Odpowiedzi: 97
» Wyświetleń: 64,929
Własna działalność
Forum:
Ostatni post: aniczek
28 minut(y) temu
» Odpowiedzi: 506
» Wyświetleń: 63,033
Hobby
Forum:
Ostatni post: aniczek
31 minut(y) temu
» Odpowiedzi: 89
» Wyświetleń: 22,975
Czego ostatnio słuchacie z nutą melancho...
Forum:
Ostatni post: Bansy
6 godzin(y) temu
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 10
podłogi Radom
Forum:
Ostatni post: casanowa41
Wczoraj, 01:30
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 502
Zdrowie - przydatne informacje
Forum:
Ostatni post: aniczek
Wczoraj, 01:22
» Odpowiedzi: 53
» Wyświetleń: 13,656
Aranżacja
Forum:
Ostatni post: aniczek
Wczoraj, 01:16
» Odpowiedzi: 302
» Wyświetleń: 35,666
Majówka – wracacie czy nowe miejsca?
Forum:
Ostatni post: ironlogic_12
Wczoraj, 11:19
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 49
Planuję kupić obrączki
Forum:
Ostatni post: kiki32
Wczoraj, 11:12
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 267
Trwa budowa fundamentów żłobka przy ul. ...
Forum:
Ostatni post: aniczek
Wczoraj, 10:15
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 203